Пам’ятка безпеки дітей (інформація для батьків)

Перш за все, необхідно навчити свою дитину правильно поводитися на вулиці, пояснити, які саме небезпечні ситуації можуть скластися на вулицях і яких наслідків можна очікувати.
Уважним потрібно бути вже на виході з квартири. Треба перевірити, чи ніхто не стоїть гід дверима. Якщо доведеться користуватися ліфтом, навчіть дитину правильно поводитися у кабіні, поясніть, як викликати диспетчера у випадку, якщо ліфт застрягне. Також дитина має чітко знати: коли у під’їзді пахне димом, ліфтом користуватися категорично заборонено, адже під час пожежі автоматично відключається електропостачання. Необхідно пояснити дитині, що заходити в ліфт треба тільки з добре знайомими людьми.
Ні в якому разі не можна нікуди ходити з чужими людьми, сідати до них у машину або щось брати, наприклад, цукерки, іграшки, речі для передачі батькам тощо.
Якщо дитину схопили за руку і кудись тягнуть, тут допускаються всі засоби самозахисту. Можна і навіть треба кричати, відбиватися, кусатися і дряпатися.
Попередьте дитину, що на дорозі можна зустрітися з небезпекою: відкритими каналізаційними люками, машиною, що виїхала зненацька.
На подвір'ї є майданчики для розваг, гойдалки, турніки тощо, де діти, на жаль, нерідко отримують травми під час гри. Розкажіть дитині, що сідати і вставати з гойдалок можна тільки після повної зупинки, обходити гойдалку потрібно на достатній відстані.

Найбільший скарб кожної людини - її життя та здоров'я

На жаль, розуміння цього до багатьох приходить лише тоді, коли трапляється лихо. Особливо вразливими у непередбачуваних ситуаціях є діти. Щоб уникнути лиха, їм бракує обережності, спритності та елементарного життєвого досвіду. Перші уроки безпеки маленький громадянин отримує, звісно, у колі сім'ї та дошкільних навчальних закладах.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

- Не залишайте дітей без нагляду!
- Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль!
- Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками.
- Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя, а щоб неждана мить не стала сумним відтінком біди потрібно надавати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам 'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих.

/Files/images/20-21_nr/dz/2.jpg

/Files/images/20-21_nr/dz/3.jpg

/Files/images/20-21_nr/dz/4.jpg

/Files/images/20-21_nr/dz/7 порад для захисту від короновірусу.jpg

/Files/images/20-21_nr/dz/abetkabezpeka.jpg

БЕЗПЕКА НА ДОРОГАХ

Найкращий спосіб зберегти своє життя та здоров’я на дорогах - дотримуватися Правил дорожнього руху!

Переходь вулицю лише на пішохідних переходах. Вони позначені спеціальними знаками.

Якщо нема підземного переходу, ти повинен користуватися переходом зі світлофором.

Найбільш безпечним буде перехід вулиці разом з групою інших пішоходів.

Неможна переходить вулицю на червоне світло, навіть якщо поблизу нема автомобілів.

Переходячи вулицю, завжди спочатку поглянь ліворуч, а дійшовши досередини дороги - праворуч.

Ніколи не вибігай на дорогу! Навіть якщо поспішаєш, перед дорогою зупинися.

Не бався поблизу проїжджої частини і, тим більше, на дорозі.

Автобуси, тролейбуси, трамваї небезпечно обходити як спереду, так і ззаду.

Краще відійти до найближчого пішохідного переходу і по ньому перейти вулицю.

Поза населених пунктів діти можуть іти тільки у супроводі дорослих, по краю (узбіччю) назустріч машинам.

Кiлькiсть переглядiв: 145