Звіт

про роботу

шкільного методичного об’єднання

вчителів спортивно-естетичного циклу

за 2016/2017 навчальний рік

Методичну роботу ШМО спортивно-естетичного циклу в 2016/2017 навчальному році було спрямовано на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, методичної теми школи «Формування і розвиток національної духовності учнів».

Пріоритетними напрямками в роботі ШМО було визначено:

- удосконалення педагогічної майстерності вчителів та їхнього науково-теоретичного рівня;

- впровадження і поширення досвіду з використання інтерактивних технологій в умовах особистісно-орієнтованого підходу в процесі навчання та виховання;

- забезпечення якості засвоєння знань учнів з предметів спортивно-естетичного циклу;

- забезпечення розвитку комунікативної компетентності;

- організація діяльності учнів, що спрямована на самореалізацію особистості та її творчого потенціалу;

- формування в учнів всебічно розвинутого світогляду і кругозору, стійких моральних якостей, умінь та навичок щодо збереження життя та здоров'я людини.

Вчителі спортивно-естетичного циклу в 2016/2017 навчальному році працювали над науково-методичною темою «Впровадження сучасних педагогічних інноваційних технологій в практику організації роботи вчителів-предметників з обдарованими дітьми, в умовах реалізації принципів нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти».

До складу ШМО входять 5 вчителів: Бабенко Михайло Миколайович - вчитель образотворчого мистецтва, художньої культури і трудового навчання, спеціаліст вищої категорії, «старший вчитель»; Калашник Євгеній Віталійович - вчитель фізичної культури, спеціаліст першої категорії; Калініченко Валентина Олексіївна – вчитель трудового навчання, технологій, основи здоров'я, спеціаліст; Лобойко Тетяна Петрівна - бібліотекар, вчитель медіаграмотності, спеціаліст; Щербак Ірина Григорівна - вчитель музичного мистецтва, керівник шкільного методичного об’єднання вчителів спортивно-естетичного циклу, спеціаліст першої категорії.

Якісний склад членів ШМО

- спеціалісти вищої категорії – 1 (20 %);

- спеціалісти І категорії – 2 (40 %);

- спеціалісти – 2 ( 40% ).

Протягом навчального року було проведено 5 засідань, тематика яких була спрямована на підвищення фахового рівня вчителів спортивно-естетичного циклу, під час яких розглядали питання щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2016/2017 н.р.; окремих змін у навчальних програмах; підготовки і проведення відкритих уроків, учнівської олімпіади з трудового навчання, предметних декад з предметів; роботи з обдарованими учнями.

Тема першого засідання «Аналіз науково-методичної роботи шкільного методичного об’єднання вчителів спортивно-естетичного циклу за 2015/2016 навчальний рік. Завдання, мета та напрямки у роботі ШМО на 2016/2017 навчальний рік». Про підсумки роботи ШМО вчителів спортивно-естетичного циклу за 2015/2016 н.р. слухали Бабенка М.М., вчителя образотворчого мистецтва, художньої культури і трудового навчання, голову шкільного методичного об’єднання, який зробив короткий аналіз роботи шкільного методичного об’єднання вчителів за 2015/2016 н.р.

Вчителі ознайомилися та опрацювали інструкційно-методичні матеріали МОН України щодо викладання предметів у 2016/2017 н.р.; про якісну підготовку учнів до участі у І та ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання; знайомилися з новинками психолого-педагогічної літератури, нормативними документами. На засіданні вчителі ознайомились з інструкційно-методичними матеріалами Міністерства освіти і науки України, із особливостями вивчення базових навчальних дисциплін у 2016/2017 навчальному році, які пов’язані, першою чергою, зі змінами, внесеними до навчальних програм, додатком до листа Міністерства освіти і науки України від 26.06. 2015 р. № 1/9-305; наказом Міністерства освіти і науки України від 06.02.2015 № 100 «Про розвантаження навчальних програм для учнів 5 – 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів», змінами в програмах щодо викладання предметів у 2015/2016 н.р. Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 26.06. 2015 р. № 1/9-305. Були обговорені та погоджені календарно-тематичні плани вчителів на 2016/2017 н.р..

Тема другого засідання «Аналіз науково-методичної роботи шкільного методичного об’єднання вчителів спортивно-естетичного циклу та стан викладання предметів в першому семестрі 2016/2017 н.р..», під час якого виступили всі вчителі шкільного методичного об’єднання із звітною інформацією про стан викладання предмету в І семестрі 2016/2017 н.р..

Тема третього засідання «Підведення підсумків роботи шкільного методичного об’єднання за перший семестр 2016/2017 н.р.. Постановка нових завдань на другий семестр 2016/2017 н.р.. Удосконалення та активізація роботи вчителів-предметників з обдарованими дітьми в позаурочний час», під час якого вчитель музичного мистецтва Щербак І.Г. підвела підсумки проведення декади предметів естетичного циклу та трудового навчання, а вчитель трудового навчання, технологій, основи здоров'я Калініченко В.О. наголосила про необхідність залучення обдарованих учнів до гурткової роботи.

Тема четвертого засідання « Підготовка до завершення навчального 2016/2017 року». Вчитель образотворчого мистецтва, художньої культури і трудового навчання Бабенко М.М. підвів підсумки результатів Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання, вчитель музичного мистецтва Щербак І.Г. повідомила про результати участі учнів у районних конкурсах та виставках.

Тема п’ятого засідання «Підведення підсумків роботи шкільного методичного об’єднання вчителів спортивно-естетичного циклу за 2016/2017 навчальний рік», на якому вчителі-предметники звітували про виконану науково-методичну роботу протягом 2016/2017 навчального року.

Важливу роль в передачі досвіду і досягнень професійної майстерності мають відкриті уроки, олімпіади, предметні декади. Застосовуючи методи інтерактивного навчання по викладанню предметів спортивно-естетичного циклу, вчителі-предметники на протязі навчального року провели відкриті уроки:

ПІБ вчителя предмет клас Тема уроку
Бабенко М.М. Образотворче мистецтво 6 Спостережна перспектива
Калашник Є.В. Фізична культура 6 Гімнастика
Щербак І.Г. Музичне мистецтво 3 Пісенний календар

На виконання річного плану роботи школи на 2016/2017 навчальний рік з метою підвищення інтересу учнів до предметів спортивно-естетичного циклу, розвитку творчих та інтелектуальних здібностей учнів, залучення їх до різноманітної діяльності за інтересами були проведені предметні декади.

Згідно графіка з 28 листопада по 09 грудня у Козачолопанському НВК проходила декада предметів естетичного циклу та трудового навчання. Разом з Калініченко В.О., вчителем трудового навчання, учні 8-9 класів провели гру «Перевір себе», яка пройшла під гаслом: «Час не любить, коли його витрачають даремно». За підсумками змагань у конкурсах «Уміла господиня» та «Господарочка» переможцями стали команди учнів 5-Б, 6-А, 7-А та 8-А класів. Свою винахідливість, кмітливість та знання музичного мистецтва показали учні шостих класів під час гри «Показуха». Разом з Бабенком М.М., вчителем образотворчого мистецтва, учні 5-7 класів вчилися виражати свій емоційний стан через малювання пейзажів.

З 18 квітня по 28 квітня була проведена декада з фізичної культури. В програму декади входили такі види змагань: футбол, волейбол, настільний теніс, конкурс кращого малюнку на тему «Олімпійський спорт», веселі старти. Мета декади: всебічний гармонійний розвиток учня; розвиток фізичних якостей: сили, спритності, швидкості, витривалості і гнучкості; пропаганда здорового способу життя, прагнення до самореалізації та самовдосконалення, підтримка здорового способу життя. В цій декаді взяли участь учні 5-11 класів, як хлопці, так і дівчата. Змагання проходили серед класів в індивідуальному та командному заліку. Найактивнішими учасниками виявилися учні 5-Б, 6-А, 6-Б, 8-А та 8-Б класів.

Протягом навчального року проводилась масова робота з учнями: олімпіади, змагання, різноманітні конкурси, в яких приймали участь учні навчального закладу.

Так, у вересні 2016 року був проведений день фізкультурника. В цьому заході прийняли участь майже 200 чоловік з усіх класів школи. 6 грудня були проведені змагання «Козацький гарт», присвячені Дню Збройних Сил України. В цих змаганнях взяли участь учні 5-11 класів. Змагання пройшли з таких видів як: підняття гирі, боротьба на руках (армрестлінг), перетягування канату, смуга перешкод. Команда учнів Козачолопанського НВК посіла друге місце в змаганнях з шашок та друге місце в першому етапі військово-патріотичної гри «Сокіл/Джура».

Є учні, які мають досягнення в багатьох конкурсах. Це Шабатура Федір, учень 9-А класу, який має численні перемоги: у конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва з деревини «Новорічна писанка», за творчу роботу «Півник новорічний символ» отримав І місце в районному етапі і ІІ місце в обласному етапі. Переможець ІІ і ІІІ етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання І місце, січень 2016р.; переможець районного етапу обласної виставки писанкарства «Різдвяна писанка» І місце, обласний етап – ІІ місце. (керівник Бабенко М.М.)

Це Ковіна Тетяна, учениця 8-А класу, призерка у районному конкурсі малюнків «Мої зимові мрії», ІІІ місце, грудень 2016 рік»; районний етап обласної виставки-акції «SOS-вернісаж, або друге життя сміття» І місце, лютий 2017 р.; заочний районний фестиваль дитячої художньої творчості «Таланти третього тисячоліття» номінація «Образотворче мистецтво» І місце, лютий 2017р.;

Переможцями районних конкурсів стали:

Лисак Юлія - районний етап обласного відкритого фестивалю дитячої художньої творчості «Таланти третього тисячоліття» - І місце (керівник Бабенко М.М.)

Туз Анна - національно-патріотичний проект «За покликом серця»; Ковіна Тетяна, Ноздрачова Анастасія – абсолютні переможці районного етапу обласної акції учнівської та студентської молоді «Слобожанські дзвони Перемоги»; Гавришкевич Анна - районна заочна історико-краєзнавча експедиція «Видатні люди та місця Дергачівщини»; Руденко Аліна, Клименко Діана – абсолютні переможці районного (відбіркового) етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» (керівник Лобойко Т.П.)

Переможці районного конкурсу дитячого малюнка «Мої зимові мрії»: Бутенко Оксана, Багрич Тетяна, Нечай Єлізавета, Слівченко Анастасія, Дигало Ілона.

Нечай Єлізавета, Гасан Оксана – І місце, Дрібнохід Віолета – ІІ місце в обласному вернісажі дитячої творчості до 31 річниці з дня Чорнобильської катастрофи; Кіктенко Вадим – районний етап Всеукраїнського конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» – І місце; (керівник Бабенко М.М.)

Борщ Дарина – ІІ місце, Іванов Даниїл – ІІ місце, Попадченко Надія – ІІІ місце, Чаплюкова Крістіна – ІІІ місце, Нагорна Діана – ІІІ місце в районному етапі обласного відкритого фестивалю дитячої художньої творчості «Таланти третього тисячоліття» (керівник Щербак І.Г.)

Переможці районного етапу обласного конкурсу дитячої творчості «Жива вода – Дельта»: Фурашов Артур, Гавришкевич Анна, Саютіна Катерина – І місце.

Дигало Катерина – абсолютна переможниця районного етапу обласного відкритого фестивалю дитячої художньої творчості «Таланти третього тисячоліття».

Діяльність вчителів-предметників спортивно-естетичного циклу спрямована на розвиток творчого потенціалу особистості, створення сприятливих умов для навчання і виховання інтелектуальних і творчо обдарованих дітей під час навчально-виховного процесу та у позашкільній діяльності, під час гурткової роботи.

Протягом навчального року у шкільному закладі працюють гуртки: «Юний майстер»; «Чарівна ниточка»; «Шиття», «Вишивка», «Бісероплетіння», «Квілінг»; «Футбол»; «Юні журналісти».

Впродовж року вчителі шкільного методичного об’єднання брали активну участь у житті школи, відвідували районні тренінги, семінари та заходи. Так, вчитель фізичної культури Калашник Є.В. та вчитель музичного мистецтва Щербак І.Г. увійшли до складу команди вчителів Козачолопанського НВК і приймали участь у спартакіаді освітян району. Вчитель музичного мистецтва Щербак І.Г. приймала участь у районному конкурсі «Вчитель року». Ці вчителі висвітлюють свою методичну роботу на сторінках особистих сайтів.

Результати методичної роботи ШМО за 2016/2017 навчальний рік показали, що серед вчителів спортивно-естетичного циклу зросла увага до пошуку ефективних форм і методів викладання своїх предметів. Члени шкільного методичного об׳єднання постійно знаходяться в активному пошуку, підвищують свій професійний рівень, розширюють фахову компетентність, розвивають творчі здібності учнів і педагогів.

Але необхідно зазначити, що рівень успішності учнів з предметів залишається недостатньо високим. Несвоєчасно і неправильно робляться записи з предмету на сторінках журналу відповідно методичних рекомендацій, особливо при виставленні поточних і тематичних оцінок - Бабенко М.М., Калініченко В.О.. Члени ШМО не використовують на повну силу свій творчий потенціал, мало друкованих робіт у фахових виданнях.

Тому в наступному навчальному році будемо продовжувати працювати над недоліками і втілювати тему школи та ШМО для створення всіх необхідних умов для поліпшення якості знань учнів.

Роботу ШМО спортивно-естетичного циклу за 2016/2017 навчальний рік вважати на достатньому рівні.

Завдання ШМО на 2017/ 2018 н.р.:

1. Активізація пізнавального інтересу учнів до знань, формування духовності та позитивного сприйняття світу.

2. Залучення вчителів до участі у тренінгових заняттях, психолого-педагогічних семінарах з метою підвищення фахової майстерності.

3. Активізація роботи над реалізацією науково-методичної проблеми НВК, ШМО та індивідуальних методичних проблем.

4. Визначення та впровадження у практику інноваційного педагогічного досвіду, технологій навчання та виховання.

5. Врахування вікових та індивідуальних психологічних особливостей учнів на уроках, а особливо при адаптації учнів 5-го класу.

6. Удосконалити роботу з обдарованими учнями, підвищити рівень підготовки учнів до олімпіад, участі в МАН.

7. Систематичне вивчення стану навчальних досягнень учнів.

8. Поєднувати фронтальні, групові та індивідуальні форми роботи на уроках.

9. Створювати ситуацію успіху у навчально – виховному процесі.

Кiлькiсть переглядiв: 581