Науково – методична тема, над якою працює методичне об'єднання: «Розвиток учня як особистості в умовах комптентісного підходу до навчання»

Мета: залучення вчителів до інноваційної, пошукової діяльності, розвиток творчої ініціативи, виявлення й поширення найбільш ефективних форм та методів їхньої роботи.

«Учитель повинен усе життя працювати над самовдосконаленням», - писав В. Сухомлинський. Відомо, що лише творчий учитель може сформувати творчу особистість. Тому головним завданням методичного об'єднання є розвиток у кожного учителя індивідуального стилю, який характеризує його професійну майстерність як складне соціально-педагогічне явище, що згідно стандарту базової і повної середньої освіти визначається «… всією структурою особистості вчителя, є синтезом різноманітних його особистісних якостей, науково освіченості, ідейної спрямованості, фахових знань, умінь і навичок».

У ШМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу беруть участь 9 учителів:

1. Дударєва Тетяна Анатоліївна, учитель української мови та літератури;

2. Тютюнник Олег Іванович, учитель історії, правознавства;

3. Скребець Наталія Сергіївна, учитель російської мови та зарубіжної літератури;

4. Лагута Галина Григорівна, учитель української мови та літератури;

5. Дигало Інна Олександрівна, учитель української мови та літератури;

6. Козленко Вікторія Миколаївна, учитель української мови та літератури;

7. Кас'яненко Олеана Вікторівна, учитель англійської мови;

8. Фурашова Світлана Сергіївна, учитель історії.

9. Жорняк Наталія Кузьмівна, учитель української літератури.

Всі вчителі мають вищу освіту, серед них 6 вчителів мають вищу категорію, 1 учитель – «спеціаліст І категорії», 2 вчителі - «спеціаліст».

Аналізуючи роботу вчителів за 2015/2016 н.р. слід відзначити, що члени ШМО ознайомлені з досвідом роботи вчителів району та області. Значна увага приділялася вивченю пояснювальних записок до навчальних програм 7 класу, опрацюванню нових критеріїв оцінювання знань учнів, методичних листів та інших нормативних документів.

ШМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу Козачолопанського НВК, працюючи над темою «Розвиток учня як особистості в умовах комптентісного підходу до навчання», широко використовує педагогічні ідеї В. Сухомлинського. Особливу увагу приділяє:

- впровадженню ефективних форм і методів формування творчих здібностей учнів;

-обговорення питань «Пошук методів для розвитку творчих здібностей, умінь учнів у процесі навчання»;

- відвідування та обговорення уроків членів ШМО вчителів суспільно-гуманітарного циклу;

- проведення творчих звітів учителів.

Всі засідання ШМО, а їх було проведено 5, вони мали різноманітну направленість.

Значна увага приділялась утвердженню культу рідного слова. Цьому сприяли уроки української мови та літератури вчителів, проведення різноманітних конкурсів та лінійок до Дня писемності, Дня рідної мови, проведення декади української мови та літератури, декади зарубіжної літератури.

Проводились предметні декади, літературні свята, конкурси, турніри для допитливих. Учні закладу брали участь у ІІ-ІІІ етапах Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін. Результатом участі учнів в учнівських олімпіадах є призові місця, які вибороли наші учні.

Участь учнів 5-11 класів у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з предметів суспільно-гуманітарного циклу, учнівських конкурсів та робіт захисту МАН

№ з/п ПІБ учня Клас Олімпіади Конкурси МАН
1 Горобець Аліна 11 ІV місце з української мови у ІІ етапі Районний конкурс до 160-річчя від дня народження І.Ф. Франка, переможець, районний конкурс ораторського мистецтва, лауреат ІІ місце у ІІ етапі
2 Стеценко Ольга 10 ІІ місце з історії у ІІ етапі - -
3 Таранова Олена 9 - Районний конкурс перекладів творів Т.Шевченка, ІІ місце
4 Ноздрачова Анастасія 9 - - ІІІ місце у ІІ етапі
5 Попадченко Єлизавета 9 І місце з російської мови та літератури у ІІ етапі - -
6 Умнікова Юлія 9 - Учасник VІ обласного Пушкінського читання -
7 Семенова Анастасія 8 ІІ місце з української мови у ІІ етапі Районний конкурс «Я -європеєць», переможець; районна історико-краєзнавча пошукова експедиція «Атомом розтерзана весна… Тридцять набатів…», переможець -
8 Бутенко Дарія 8 - Призове місце у фестивалі-конкурсі юних літераторів «Слово. Образ. Митець», учасниця обласного семінару творчої молоді «Молода Слобожанщина» -
9 Ковіна Тетяна 7 ІІ місце з української мови у ІІ етапі Всеукраїнський учнівський конкурс «Книгоманія. Я читаю книгу. Кращий читач року – 2016», учасник -
10 Самойлова Ангеліна 7 - Призове місце у фестивалі-конкурсі юних літераторів «Слово. Образ. Митець», учасниця обласного семінару творчої молоді «Молода Слобожанщина» -
11 Дигало Яна 6 - Призове місце у фестивалі-конкурсі юних літераторів «Слово. Образ. Митець» -
12 Харченко Анастасія 6 - Всеукраїнський учнівський конкурс «Книгоманія. Я читаю книгу. Кращий читач року – 2016», учасник -
13 Ражик Павло 5 Призове місце у фестивалі-конкурсі юних літераторів «Слово. Образ. Митець», І місце у районному конкурсі епістолярного жанру «Напиши листа собі 45- ти річному», переможець районного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницької роботи «Верба – універсальний символ Прадерева життя», учасник обласного конкурсу; районна історико-краєзнавча пошукова експедиція «Атомом розтерзана весна… Тридцять набатів…», переможець. -

У 2015/2016 н.р. вчитель історії Фурашова С.С. та Жорняк Н.К були успішно проатестовані і їм було присвоєно кваліфікаційну категорію: Фурашовій С.С. – «спеціаліст І категорії»; Жорняк Н.К. - «спеціаліст вищої категорії».

Також вчитель української мови та літератури Лагута Г.Г. на засіданні РМО поділилася досвідом своєї роботи з колегами району про підготовку дітей до конкурсу-захисту робіт МАН.

Фурашова С.С., учитель історії, брала участь у таких вебінарах: 1.«Всесвітня історія. 7 клас. Між Європою та Азією: слов'янські народні в Середні віки». Має сертифікат від організації Всеукраїнських інтерактивних марафонів: інтерактивна школа творчого вчителя, 2016 р. 2. Реформа історичної освіти в школі – важлива умова якісної і сучасної освіти. Має сертифікат Всеукраїнського педагогічного марафону, 2015 р. 3. Сертифікат про публікацію матеріалу на сайті «Шкільне життя». Сценарій до Дня пам'яті жертв Голодомору.

Результати Всеукраїнського мовознавчого конкурсу-гри «Соняшник – 2016».

5 клас 6 клас 7 клас 8 клас 9 клас 10 клас
Кількість учасників 8 10 5 4 3 1
Диплом переможця - - - - - -
Диплом І місце - 1 - 1 - -
Диплом ІІ місце 2 2 - - - -
Диплом ІІІ місце 3 5 - 2 - -
Учасники 3 2 5 1 3 1

Результати Міжнародного конкурсу юних істориків «Лелека-2016»

Кількість учасників 48
«Золотий лелека» 7
«Срібний лелека» 8
«Бронзовий лелека» 8
Сертифікат 25

Результати інтерактивного конкурсу «Кришталева сова- 2016»

Кількість учасників 18
Диплом І ступеня 5
Диплом ІІ ступеня 5
Диплом ІІІ ступеня 3
Сертифікат 5

Протягом цього навчального року учні 5-11 класів відвідали Харківський театр юного глядача, де переглянули переглянули виставу «Назар Стодоля». У селищному будинку культури переглянули документальний фільм «Експедиція» про життя і творчість Т. Шевченка. Також здійснили поїздку до Харківського театру ляльок, переглянули виставу «Майстер і Маргарита». Були організовані цікаві та змістовні екскурсії. Однією з таких екскурсій була поїздка до Запоріжжя (острів Хортиця).

На весняних канікулах діти здійснили екскурсію до Полтавської області, де відвідали Музей весілля, стали учасниками колоритного свята - українського весільного обряду, проведеного по споконвічно народних традицій, відчули неповторну атмосферу традиційного українського весілля, почули народні пісні , які виконували на весіллях наші предки. Відвідали музей гончарства в Опішному. Дітлахи з цікавістю та інтересом споглядали на експонати та слухали екскурсовода. Кожен бажаючий за допомогою професійного Гончара зробив свій виріб з глини і забрав його.

Учні 6-х класів відвідали Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова. Під час екскурсії діти мали можливість ознайомитись з експозицією "Наш край у ІХ-ХVІІІ ст.", отримали додаткову інформацію з історії виникнення українського козацтва, розглянули вогнепальну зброю козаків ХV- ХVІІ століття, фрагменти їхнього одягу. Екскурсовод розповіла їм про побут міщан Харкова ХVІІ-ХVІІІ століття, про ремесла та про розвиток освіти на Харківщині.

У травні місяці була організована екскурсія до Святогорська.

Досягнення педагогічних працівників ШМО суспільно-гуманітарного циклу в 2015/2016 н/р.

Дударєвій Т.А., директору НВК, оголошено подяку начальником відділу прикордонної служби «Дергачі», 2016 р. Оголошено подяку Дергачівським відділом освіти за високі професійні досягнення та результативність праці щодо організації навчально-виховного процесу, 2016 р.

Тютюннику О.І., заступнику директора з навчально-виховної роботи, за плідну співпрацю з відділом прикордонної служби «Дергачі», 2016.

Лагута Г.Г., учитель української мови та літератури, керівник гуртка «Народознавство», нагороджена грамотою Дергачівського Будинку дитячої та юнацької творчості Дергачівської районної ради Харківської області за високий рівень професіоналізму, вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у галузі позашкільної освіти, за якісну підготовку вихованців до участі в обласних, Всеукраїнських конкурсах, 2016.

Досягнення учнів в 2015/2016 н/р.

Семенова Анастасія, учениця 8-Б класу, нагороджена грамотою Дергачівського Будинку дитячої та юнацької творчості Дергачівської районної ради Харківської області за перемогу у районній історико-краєзнавчій пошуковій експедиції «Атомом розтерзана весна… Тридцять набатів…», 2016 р. ; нагороджена грамотою Дергачівського Будинку дитячої та юнацької творчості Дергачівської районної ради Харківської області за ІІ місце у районному етапі ІІІ Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць», 2016 р.; нагороджена грамотою Дергачівського відділу освіти за ІІ місце в ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, 2015 р.

Таранова Олена, учениця 9-Б класу, посіла ІІ місце у районному конкурсі -перекладі творів Т.Г. Шевченка англійською мовою, 2016 р.

Стеценко Ольга, учениця 10 класу, нагороджена грамотою Дергачівського відділу освіти за ІІІ місце в ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії , 2015 р.

Попадченко Єлизавета, учениця 9-Б класу, нагороджена грамотою Дергачівського відділу освіти за І місце в ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з російської мови та літератури, 2015 р.

Ковіна Тетяна, учениця 7-А класу, нагороджена грамотою Дергачівського відділу освіти за ІІ місце в ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, 2015 р.; нагороджена дипломом за участь у районному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2016» «Найкращий читач України – 2016», 2016 р.

Ражик Павло, учень 5-Б класу, нагороджений грамотою Дергачівського Будинку дитячої та юнацької творчості Дергачівської районної ради Харківської області за перемогу у районній історико-краєзнавчій пошуковій експедиції «Атомом розтерзана весна… Тридцять набатів…», 2016 р.; нагороджений грамотою Дергачівського Будинку дитячої та юнацької творчості Дергачівської районної ради Харківської області за перемогу у районному конкурсі учнівської літературної творчості «Слово. Образ. Митець», 2016 р.; нагороджений дипломом країнського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» за участь у айонному етапі 45-го Молодіжного конкурсу епістолярного жанру «Напиши собі 45-річному листа», учасник обласного конкурсу творів епістолярного жанру, 2016 р.; нагороджений грамотою нагороджений грамотою Дергачівського Будинку дитячої та юнацької творчості Дергачівської районної ради Харківської області за І місце у Всеукраїнському конкурсі експериментально-дослідницької роботи «Верба – універсальний символ Прадерева життя», 2016 р.

Дигало Яна, учениця 6-Б класу, нагороджена грамотою Дергачівського Будинку дитячої та юнацької творчості Дергачівської районної ради Харківської області за перемогу у районному конкурсі учнівської літературної творчості «Слово. Образ. Митець», 2016 р.

Руденко Аліна, учениця 4-А класу, нагороджена грамотою Дергачівського Будинку дитячої та юнацької творчості Дергачівської районної ради Харківської області за перемогу у районному конкурсі учнівської літературної творчості «Слово. Образ. Митець», 2016 р.

Бутенко Дарина, учениця 8-А класу, нагороджена грамотою Дергачівського Будинку дитячої та юнацької творчості Дергачівської районної ради Харківської області за перемогу у районному конкурсі учнівської літературної творчості «Слово. Образ. Митець», 2016 р.

Самойлова Ангеліна, учениця 7-А класу, нагороджена грамотою Дергачівського Будинку дитячої та юнацької творчості Дергачівської районної ради Харківської області за перемогу у районному конкурсі учнівської літературної творчості «Слово. Образ. Митець», 2016 р.

Горобець Аліна, учениця 11 класу, нагороджена грамотою Дергачівського Будинку дитячої та юнацької творчості Дергачівської районної ради Харківської області за перемогу у районному етапі Всеукраїнського конкурсу есе, присвяченого 160-річчю від дня народження І. Франка, 2016 р.; нагороджена грамотою Дергачівського Будинку дитячої та юнацької творчості Дергачівської районної ради Харківської області за перемогу у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів МАН України,

2016 р.; нагороджена подякою Дергачівського відділу освіти за участь у конкурсі ораторського мистецтва, 2015.

Ноздрачова Анастасія, учениця 9 класу, нагороджена грамотою Дергачівського Будинку дитячої та юнацької творчості Дергачівської районної ради Харківської області за перемогу у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів МАН України, 2016 р.

Грамотою Дергачівського районного управління юстиції нагороджено команду «Ерудит» Козачолопанського НВК, за ІІ місце в інтелектуальній просвітній грі на тему : «Право і Закон в житті підлітка», 2015 р.

Харченко Анастасія, учениця 6-А класу, нагороджена дипломом за участь у районному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2016» «Найкращий читач України – 2016», 2016 р.

Кiлькiсть переглядiв: 76