• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Досягнення

Учні ліцею беруть активну участь в інтелектуальних змаганнях, олімпіадах, конкурсах тощо.

2019/2020 навчальний рік

52 ліцеїсти взяли участь у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з 16 навчальних предметів: математики, фізики, української мови, іноземної мови (англійської), російської мови, географії, історії, хімії, біології, екології, інформатики, інформаційних технологій, правознавства, астрономії, трудового навчання (обслуговуюча праця, технічна праця).

Призові місця посіли 35 здобувачів освіти, з них: І місце – 10 осіб, ІІ місце – 10 осіб, ІІІ місце – 15 осіб, а саме:

№ з/п Предмет Місце ПІБ учня Клас Керівник
1 Трудове навчання І Мякшин Володимир 11 Бабенко М.М.
ІІ Харченко Данііл 9
І Ковіна Тетяна 11 Калініченко В.О.
ІІІ Оковита Юлія 8
2 Російська мова та література І Кондратюк Вікторія 9 Скребець Н.С.
ІІ Дрібноход Віолета 10
ІІ Ковіна Тетяна 11
3 Історія ІІІ Котенко Катерина 8 Лагута Г.Г.
4 Математика І Шкаріна Софія 6 Назаренко В.В.
ІІ Халенко Софія 6
ІІ Притула Олександра 9
ІІ Дрібноход Віолета 10 Шварьова І.І.
ІІІ Ковіна Тетяна 11
5 Фізика І Притула Олександра 9 Назаренко В.В.
ІІІ Котенко Альбіна 7 Шварьова І.І.
ІІІ Ковіна Тетяна 11
6 Екологія І Ковіна Тетяна 11 Подвальнюк Г.М.
7 Іноземна мова (англійська) ІІІ Сідненко Крістина 11 Чірко Н.І.
8 Географія І Сизько Вікторія 8 Андрущенко О.С.
І Ковіна Тетяна 11
ІІІ Притула Олександра 9
9 Хімія ІІІ Ковіна Тетяна 11 Подвальнюк Г.М.
ІІ Притула Олександра 9
ІІІ Руденко Аліна 8
ІІІ Дрібноход Віолета 10
10 Українська мова та література ІІІ Котенко Альбіна 7 Лагута Г.Г.
ІІІ Котенко Катерина 8
ІІ Ковіна Тетяна 11
ІІІ Притула Олександра 9 Дигало І.О.
11 Інформатика - - - Ражик І.М.
12 Біологія ІІІ Притула Олександра 9 Подвальнюк Г.М.
ІІ Ковіна Тетяна 11
13 Астрономія І Ковіна Тетяна 11 Шварьова І.І.
14 Правознавство І Ковіна Тетяна 11 Щеголєва-Кравченко Н.А.
ІІ Притула Олександра 9
ІІІ Сапожникова Наталія 10

2018/2019 навчальний рік

У листопаді-грудні 2018 року 55 ліцеїстів взяли участь у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з 16 навчальних предметів: математики, фізики, української мови, іноземної мови (англійської), російської мови, географії, історії, хімії, біології, екології, інформатики, інформаційних технологій, правознавства, економіки, астрономії, трудового навчання (обслуговуюча праця, технічна праця).

Призові місця посіли 24 учні, з них: І місце – 12 учнів, ІІ місце – 10 учні, ІІІ місце – 2 учнів, а саме:

№ з/п Предмет Місце ПІБ учня Клас Керівник
1 Трудове навчання І Тюльпа Ярослав Бабенко М.М.
І Івченко Ян 10
ІІ Мякшин В 10
І Притула Олександра Калініченко В.О.
І Ковіна Тетяна 10
2 Російська мова та література ІІ Ковіна Тетяна 10 Скребець Н.С.
3 Історія І Нечипоренко Руслана 11 Таранов В.Г.
4 Математика І Ковіна Тетяна 10 Шварьова І.І.
ІІІ Притула Олександра Назаренко В.В.
5 Фізика ІІ Притула Олександра Назаренко В.В.
6 Екологія І Дигало Роман 11 Подвальнюк Г.М.
7 Іноземна мова (англійська) - - - Брагін О.О. Чірко Н.І.
8 Географія І Ковіна Тетяна 10 Андрущенко О.С.
ІІ Дигало Роман 11
ІІ Притула Олександра
9 Хімія І Дигало Роман 11 Подвальнюк Г.М.
ІІ Ковіна Тетяна 10
10 Українська мова та література І Притула Олександра Дигало І.О.
ІІ Котенко Катерина Кулакова А.С.
ІІ Клименко Діана 11 Лагута Г.Г.
ІІІ Ковіна Тетяна 10
11 Економіка - - - Ражик І.М.
12 Інформатика - - - Ражик І.М.
13 Біологія І Дигало Роман 11 Подвальнюк Г.М.
14 Астрономія ІІ Ковіна Тетяна 10 Шварьова І.І.
15 Правознавство І Ковіна Тетяна 10 Таранов В.Г.
16 Інформаційні технології ІІ Ковіна Тетяна 10 Ражик І.М.

У ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із закладу взяли участь 12 учнів, з таких предметів: трудове навчання (технічна і обслуговуюча праця), українська мова і література, географія, біологія, екологія, астрономія, інформаційні технології.

Відповідно до протоколів результатів ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, маємо:

№ з/п ПІБ учня Клас Предмет Місце Керівник
1 Івченко Ян 10 Трудове навчання (технічна праця) ІІ Бабенко М.М.
2 Мякшин Володимир 10 Трудове навчання (технічна праця) ІІ Бабенко М.М.
3 Ковіна Тетяна 10 Трудове навчання (обслуговуюча праця) ІІІ Калініченко В.О.
4 Притула Олександра Трудове навчання (обслуговуюча праця) ІІІ Калініченко В.О.
5 Дигало Роман 11 Географія І Андрущенко О.С.
6 Ковіна Тетяна 10 Географія І Андрущенко О.С.
7 Дигало Роман 11 Екологія ІІІ Подвальнюк Г.М.
8 Дигало Роман 11 Біологія ІІІ Подвальнюк Г.М.

У жовтні 2018 року в ліцеї було проведено І (шкільний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін. За підсумками олімпіад отримано 197 призових місць (І – 58 учнів, ІІ – 68 учнів, ІІІ – 71 учень). Перший (шкільний) етап олімпіад із базових дисциплін виявив достатній рівень знань інтелектуально здібних і обдарованих учнів 5-9-х, 11-го класів та 10-го класу із предметів поглибленого вивчення (українська мова та українська література).

Із урахуванням підсумків І (шкільного) етапу олімпіад і рішення оргкомітету та журі шкільних олімпіад із базових дисциплін було сформовано команди учнів ліцею з окремих предметів для участі у ІІ (районному) етапі олімпіад.

У листопаді-грудні 2018 року 55 ліцеїстів взяли участь у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з 16 навчальних предметів: математики, фізики, української мови, іноземної мови (англійської), російської мови, географії, історії, хімії, біології, екології, інформатики, інформаційних технологій, правознавства, економіки, астрономії, трудового навчання (обслуговуюча праця, технічна праця).

Призові місця посіли 24 учні, з них: І місце – 12 учнів, ІІ місце – 10 учні, ІІІ місце – 2 учнів, а саме:

№ з/п Предмет Місце ПІБ учня Клас Керівник
1 Трудове навчання І Тюльпа Ярослав 9-А Бабенко М.М.
І Івченко Ян 10
ІІ Мякшин В 10
І Притула Олександра 8-А Калініченко В.О.
І Ковіна Тетяна 10
2 Російська мова та література ІІ Ковіна Тетяна 10 Скребець Н.С.
3 Історія І Нечипоренко Руслана 11 Таранов В.Г.
4 Математика І Ковіна Тетяна 10 Шварьова І.І.
ІІІ Притула Олександра 8-А Назаренко В.В.
5 Фізика ІІ Притула Олександра 8-А Назаренко В.В.
6 Екологія І Дигало Роман 11 Подвальнюк Г.М.
7 Іноземна мова (англійська) - - - Брагін О.О. Чірко Н.І.
8 Географія І Ковіна Тетяна 10 Андрущенко О.С.
ІІ Дигало Роман 11
ІІ Притула Олександра 8-А
9 Хімія І Дигало Роман 11 Подвальнюк Г.М.
ІІ Ковіна Тетяна 10
10 Українська мова та література І Притула Олександра 8-А Дигало І.О.
ІІ Котенко Катерина 7-Б Кулакова А.С.
ІІ Клименко Діана 11 Лагута Г.Г.
ІІІ Ковіна Тетяна 10
11 Економіка - - - Ражик І.М.
12 Інформатика - - - Ражик І.М.
13 Біологія І Дигало Роман 11 Подвальнюк Г.М.
14 Астрономія ІІ Ковіна Тетяна 10 Шварьова І.І.
15 Правознавство І Ковіна Тетяна 10 Таранов В.Г.
16 Інформаційні технології ІІ Ковіна Тетяна 10 Ражик І.М.

За підсумками змагань інформаційно-методичним центром управління освіти, культури і туризму був визначений рейтинг командних виступів з кожного навчального предмета, а саме:

№ з/п Назва предмета Кількість учнів Кількість дипломів Місце
І ІІ ІІІ
1 Українська мова та література 5 1 2 1 3
2 Математика 6 1 - 1 5
3 Хімія 4 1 1 - 2
4 Фізика 4 - 1 - 7
5 Історія 4 1 - - 6
6 Англійська мова 4 - - - 17
7 Російська мова і зарубіжна література 3 - 1 - 4
8 Біологія 4 1 - - 6
9 Географія 4 1 2 - 2
10 Екологія 1 1 - - 1
11 Економіка 2 - - - 11
12 Інформатика 2 - - - 8
13 Астрономія 2 - 1 - 2
14 Трудове навчання (обслуговуюча праця) 2 2 - - 1
Трудове навчання (технічна праця) 3 2 1 - 1
15 Інформаційні технології 2 - 1 - 3
16 Правознавство 3 1 - - 3

Аналіз результативності участі команд із предметів засвідчив, що найкращі результати учні отримали з трудового навчання (обслуговуюча і технічна праця) та екології – І загальнокомандне місце; хімії, географії та астрономії – ІІ місце; української мови та літератури, інформаційних технологій та правознавства – ІІІ місце.

У ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із закладу взяли участь 12 учнів, з таких предметів: трудове навчання (технічна і обслуговуюча праця), українська мова і література, географія, біологія, екологія, астрономія, інформаційні технології.

Відповідно до протоколів результатів ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, маємо:

№ з/п ПІБ учня Клас Предмет Місце Керівник
1 Івченко Ян 10 Трудове навчання (технічна праця) ІІ Бабенко М.М.
2 Мякшин Володимир 10 Трудове навчання (технічна праця) ІІ Бабенко М.М.
3 Ковіна Тетяна 10 Трудове навчання (обслуговуюча праця) ІІІ Калініченко В.О.
4 Притула Олександра 8-А Трудове навчання (обслуговуюча праця) ІІІ Калініченко В.О.
5 Дигало Роман 11 Географія І Андрущенко О.С.
6 Ковіна Тетяна 10 Географія І Андрущенко О.С.
7 Дигало Роман 11 Екологія ІІІ Подвальнюк Г.М.
8 Дигало Роман 11 Біологія ІІІ Подвальнюк Г.М.

Аналізуючи динаміку командних виступів Козачолопанського ліцею у ІІ (районному) та ІІІ (обласному) етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів слід зазначити, що команда ліцею виступає 2 роки стабільно, посівши І місце серед команд Дергачівського району.

№ з/п Назва закладу 2016/2017 2017/2018 2018/2019
1 Козачолопанський ліцей 7 1 1

Динаміка кількості переможців

Всеукраїнських учнівських олімпіад (2011/2018 н.р.)

Район Область
2016/2017 н.р. 16 2
2017/2018 н.р. 22 6
2018/2019 н.р. 24 8

З метою виявлення, підтримання, обдарованої учнівської молоді, залучення її до наукових досліджень і створення умов для самореалізації творчої особистості протягом 2018/2019 навчального року працювало наукове товариство «Барвінок». У шкільній науковій конференції взяли участь 6 школярів, а саме: Харченко А., 9-Аклас, Самойлова А., 10 клас, Ковіна Т.,10 клас, Дигало Р., 11 клас, Туз А., 11 клас. Їх роботи були рекомендовані до участі в І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. Всіх учнів допущено до написання контрольної роботи МАН. Високі результати отримали 4 учні (І місце), що дало змогу захищати роботи на ІІ (обласному) етапі.

Результати І та ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук

Наукове відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства

Секція «Літературна творчість».

Базова дисципліна – українська мова і література.

Тема: Мої акварелі – керівник Скребець Н.С.

Прізвище, ім’я учні Клас Районний етап Обласний етап
Самойлова Ангеліна 10 І учасник

Секція «Українська література».

Базова дисципліна – українська мова і література.

Тема: Лексикон Тараса Прохаська в аспекті деконструкції – керівник Лагута Г.Г.

Прізвище, ім’я учні Клас Районний етап Обласний етап
Ковіна Тетяна 10 - -

Наукове відділення мовознавства

Секція «Українська мова».

Базова дисципліна – українська мова і література.

Тема: Історизми та архаїзми в повісті І.Франка «Захар Беркут» – керівник Дигало І.О.

Прізвище, ім’я учні Клас Районний етап Обласний етап
Харченко Анастасія 9-А І -

Секція «Історичне краєзнавство».

Базова дисципліна – історія України

Тема: Військова діяльність Петра Болбачана та історична пам'ять про неї – керівник Лобойко Т.П.

Прізвище, ім’я учні Клас Районний етап Обласний етап
Туз Анна 11 І ІІ

Наукове відділення наук про Землю

Секція «Гідрологія».

Базова дисципліна – географія.

Тема: Дослідження річок міста Харкова: стан, проблеми, використання – керівник Андрущенко О.С.

Прізвище, ім’я учні Клас Районний етап Обласний етап
Дигало Роман 11 І І

Наукове відділення екології та аграрних наук

Секція «Екологія».

Базова дисципліна – біологія, хімія, українська мова та література (за вибором).

Тема: Фізико-хімічна та біоіндикаційна оцінка якості води річки Лопань на території селища Козача лопань Дергачівського району Харківської області – керівник Подвальнюк Г.М.

Прізвище, ім’я учні Клас Районний етап Обласний етап
Дигало Роман 11 І І

Аналіз результатів участі учнів ліцею у конкурсі МАН виявив недостатній рівень підготовки учнів до написання контрольної роботи з профільної дисципліни (українська мова та література).

У роботі з учнями відсутня певна система підготовки учнів до захисту наукових робіт; не проведено систематичної планової підготовки до захисту наукових робіт, не підлягає критичному аналізу результативність участі в науково-дослідницькій роботі учнів, учителі-предметники не надають достатньої уваги вивченню досвіду педагогів, які тісно співпрацюють із секціями МАН і досягають певних результатів.

Динаміка участі та перемоги в конкурсі

науково-дослідницьких робіт МАН (2019/2020 н.р.)

Навчальний рік Районний етап Обласний етап
Кількість учасників Кількість переможців Кількість учасників Кількість переможців
2016/2017 н.р. 3 2-І 2 1-ІІІ
2017/2018 н.р. 3 2-І 2 1-ІІ, 1-ІІІ
2018/2019 н.р. 6 4-І 4 2-І, 1-ІІ

Учителі української мови та літератури Лагута Г.Г. та Кулакова А.С. підготували переможців районного етапу мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка:

- Шкаріна Софія, учениця 5-А класу - ІІ місце;

- Котенко Катерина, учениця 7-Б класу - ІІІ місце.

Спольник Я. (8-А клас) та Коновал В. (9-А клас) учасники обласної учнівської науково-практичної конференції Харківського територіального відділення Малої академії наук України, присвяченої 100-річчю Національної академії наук України, яка відбулася 17 листопада на базі Харківського національного університету імені В. Каразіна. Дівчата працювали з учителем зарубіжної літератури Скребець Н.С. у секції «Літературна творчість».

Дигало Р., учень 11 класу є дипломантом науково-практичної конференції «Актуальні питання біології, екології та хімії» з теми «Екологічний стан річки Лопань у селищі Козача Лопань»; переможець І етапу Всеукраїнського відкритого інтерактивного конкурсу «МАН-Юніор-Дослідник», І місце (керівник Подвальнюк Г.М.);

Ковіна Т., учениця 10 класу – дипломант науково-практичної конференції «Актуальні питання біології, екології та хімії» (керівник Подвальнюк Г.М.);

Учні ліцею постійні учасники та переможці у конкурсах, краєзнавчих експедиціях тощо, які проводить Будинк дитячої та юнацької творчості Дергачівського району, а саме:

- Руденко А., учениця 7-А класу, посіла І місце в районній заочній історико-краєзнавчій експедиції «Видатні люди та місця Дергачівщини» (керівник Лобойко Т.П.), переможець районного (відбіркового) етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» (керівник Лобойко Т.П.);

- Туз А., учениця 11 класу, абсолютний переможець районного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна», переможець I (районного) туру Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби» (керівник Лобойко Т.П.);

- Шатохіна А., учениця 8-Б класу, абсолютний переможець районного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» (керівник Лобойко Т.П.);

- Харченко А. та Нечай Є., учениці 9-А класу, посіли ІІІ місце в районному етапі Всеукраїнської природоохоронної акції «Припутень – птах 2018 року в Україні» (керівник Бабенко М.М.);

- Пархоменко М., учениця 6-Б класу, посіла ІІІ місце в районному етапі Всеукраїнської природоохоронної акції «Припутень – птах 2018 року в Україні» (керівник Бабенко М.М.);

Кiлькiсть переглядiв: 730