"Григорій Сковорода: мандрівка за щастям"

2018-01-09

/Files/images/17_18/vih/IMG_20180104_121037.jpg

4 січня учні 8-х класів здійснили екскурсійну поїздку до Харківського літературного музею, переглянувши виставку "Григорій Сковорода: мандрівка за щастям".

Виставку "Григорій Сковорода: мандрівка за щастям" відкриває Сад видатних філософів, у якому діти розглянули філософське дерево з іменами видатних філософів. Вони дізнались, що це дерево символізує людський шлях до щастя, який, на думку Сковороди, у кожного свій.

Кожен з присутніх витягував якийсь предмет з філософської торби Сковороди, пояснював його значення. Це був горіх, Біблія, глечик, годинник, компас, хліб, сіль, сіно, зерно.

Під час екскурсії учнів також ознайомили з життєвим та творчим шляхом видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога. Зі слів екскурсовода вони почули, що Г. Сковорода викладав у Харківському колегіумі. Учні мали нагоду потримати у руках копію журналу успішності його вихованців, переглянути "оцінки", які ставив їм Григорій Савич у 1763 році.

У філософському світі та життєвих мандрах Г. Сковороди діти разом з екскурсоводом шукали відповіді на такі питання: "Що нам дають знання?", "Де шукати своє щастя?", "Що означає свобода?" Також вони дізнались, де мандрував видатний філософ, з ким спілкувався, бачили копію його філософського твору "Наркіс. Розмова про те: пізнай себе", в основі якого лежить грецький міф про Нарциса, розглянули збірку поезій "Сад божественних пісень", а також почули легенду про смерть видатного українського філософа.

Екскурсія була цікавою та змістовною, надала учням можливість ознайомитись з творчістю видатного українського філософа, збагатила їх духовно.

Галерея " "Григорій Сковорода: мандрівка за щастям""

Кiлькiсть переглядiв: 60