Екскурсія до Харківського історичного музею

Канікули - це додаткова можливість відвідати музеї, виставки, театри, а також здійснити цікаві подорожі куточками рідного краю та України.

23 березня учні 6-х класів Козачолопанського НВК відвідали Харківський історичний музей імені М. Ф. Сумцова, один із культурних центрів Слобожанщини та Східної України.

Під час екскурсії учні мали можливість ознайомитись з експозицією "Наш край у ІХ-ХVІІІ ст.", яка в хронологічному порядку розповідає про історію виникнення Харківщини. Діти дізнались, що місцевість, на якій виникло місто Харків, колись населяли племена аланів, хазар, печенігів та половців. Вони переглянули предмети цього періоду: давньоруську зброю, жіночі прикраси, копії «Остромирового Євангелія», «Слова о полку Ігоревім», «Іпатіївського літопису». Цікаво також було дізнатись про грошову систему того часу, про археологічний пам'ятник - Донецьке городище, про його археологічні й письмові знахідки, розглянути репродукцію картини В.М. Васнєцова «Після бою Ігоря Святославовича з половцями».

Шестикласники отримали додаткову інформацію з історії виникнення українського козацтва, розглянули вогнепальну зброю козаків ХV- ХVІІ століття, фрагменти їхнього одягу. Також переглянули експонати з вітрини «Заселення дикого поля»: муляж булави, уламок козацької шаблі, глиняний посуд, репродукцію картини А. А. Насєдкіна «Перші поселенці Харкова». Особливо вразила учнів діорама - «Харківська фортеця 60-70 рр. ХVІІІ ст., її художники: І.І. Карась та Л.О. Шматько (1954 р.), видовбаний весловий дубовий човен (ХVІІ- другої половини ХVІІІ ст.).

Екскурсовод розповіла їм про побут міщан Харкова ХVІІ-ХVІІІ століття, про ремесла Харківщини, зокрема про ткацтво. Учні розглянули великий ткацький верстат (ХІХ-ХХ ст.), переглянули різноманітні гончарні вироби, прикраси з бісеру, дізнались про розвиток освіти на Харківщині.

Завдяки цій екскурсії діти довідалися багатого цікавої та корисної інформації, відчули зв'язок з історією рідного краю, а головне - зрозуміли, що будь-який народ, починається, в першу чергу, з того, що він знає своє минуле. Мабуть, слова М. Рильського: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» це якнайкраще підтверджують.

/Files/images/2016_rk/6a/IMG_0374.JPG /Files/images/2016_rk/6a/IMG_0379.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 115